UPDATE: Inaki Berroeta s-a clasat pe locul 12 din 20 la categoria  40+ ani  şi pe locul 44 din 76 în clasamentul general, proba 55 km. Timpul său a fost de două ori mai mare decât cel al câştigătorului, la categoria sa de vârstă.

Inaki Berroeta, CEO Vodafone România, este ciclist împătimit.

De când a fost numit la conducerea Vodafone România (decembrie 2010), Inaki Berroeta nu a acordat niciun interviu presei de business din România. Dacă încă se pune la punct cu mediul de business din România, în ceea ce priveşte concursurile de mountain bike Berroeta a intrat deja în pâine.

A participat la Prima Evadare (vezi rezultatele), iar acum s-a înscris la Maratonul Vinului, pentru proba de 55 km. Poate îi iau un interviu pe traseu 🙂

Maratonul Vinului, concurs de mountain bike care va debuta în data de 4 iunie, va fi suplimentat cu încă 100 de locuri, au anunţat organizatorii evenimentului.

31 mai este ultima zi în care se mai acceptă înscrieri online.

Foto main: MBike

4 thoughts on “Inaki Berroeta, CEO Vodafone România, vine la Maratonul Vinului”
  1. Salut. Va merge cineva pe traseu pentru a verifica starea terenului si maine vom afla ce tipuri de cauciucuri sunt recomandate. Voi reveni cu un raspuns.