Alexandru Diaconu - locul 2 Brasov Triathlon

Prima ediție a concursului International Metropolitan Triathlon Brasov, care a avut loc în data de 28 iulie, a fost câștigată de către Balogh Bence, în 02:11:31.

Alexandru Diaconu s-a clasat pe locul al doilea, la 29 de secunde în spatele câștigătorului, cu un timp total de 02:12:00.

Pe locul trei s-a clasat Hankó Dávid, care a parcurs cele trei probe în 02:12:23.

Ciprian Bălănescu, marele favorit al cursei, s-a clasat pe locul patru, cu peste 1:59 față de câștigător.

Brașov Triathlon a fost organizat de către Asociaţia 7 Scări, în parteneriat cu Pegas Triatlon Club.