Ieri a avut loc cupa europeană la triatlon pentru juniori, în Bulgaria, Varna,  unde au participat şapte sportivi români (cinci băieţi şi două fete).

Dacă anul trecut Ştefan Gâdeiu reuşea să se claseze în top 10 (chiar pe locul 10), anul acesta niciunul dintre triatloniştii români nu a reuşit această performanţă.

Mulţumesc lui Ducu pentru observaţie. Anul acesta Daniel Atilla  s-a clasat pe locul 8, cu timpul general 59:05.

După Daniel, cel mai bine clasat dintre băieţi a fost Szabo Norbert, care a ocupat locul 12. Ceilalţi români s-au clasat pe locul 15 (Alin Sepi), locul 19 (Nicolae Ivan) şi ultimul loc, 24 (Alexandru Şerban).

Szabo Norbert şi-a îmbunătăţit considerabil  performanţa de anul trecut, când a obţinut locul 21, cu un timp total de 01:13:49, faţă de anul acesta când a terminat competiţia în 01:01:56.

Şi Alin Sepi s-a mişcat mai bine faţă de anul trecut când a scos 01:08:44, faţă de anul acesta 01:03:05.

La fete, Ştefania Ion a reuşit să obţină locul 8, iar Alexandra  Lazăr s-a clasat imediat după colega ei, pe locul 9 (din 11).

[table id=71 /]

[table id=72 /]

By Emilian Nedelcu

Editor Biciclistul.ro | emilian.nedelcu@gmail.com | 0724.479.508 | FACEBOOK | | YOUTUBE

5 thoughts on “Cupa europeană la triatlon pentru juniori, Varna 2011 (rezultate)”
  1. Salut. Am uitat sa’ti zic sau sa va zic , dar a fost o fata de 10 ani pe nume Daria Chiper care a luat locul 2 la categoria de copii .

2. defapt n’am iesit pe ultimul loc am iesit pe locul 22 :))) fost descalificat pentru ca la prima tura de alergare am intors mai devreme .. asta e prostia se plateste . O zi buna