Inaki Berroeta - mountain bike

Pentru cei care nu știu, Inaki Berroeta este CEO-ul Vodafone România. Ce treabă are cu Biciclistul.ro? Păi, este un biciclist înrăit, participă la competiții de mountain bike și obține și rezultate foarte bune.

Am avut azi ocazia să stau de vorbă  un minut cu el, la aniversarea a 15 ani de la înființarea Fundației Vodafone, unde a ținut un scurt speach, și mi-a spus că a fost la Maratonul Vinului, la traseul de 30 de km, unde a scos un timp mai bun decât al meu, 2h16′! De altfel, Inaki Berroeta  s-a clasat pe locul opt, la categoria sa de vârstă (peste 40 de ani) și pe locul 40 în clasamentul general.

Berroeta a fost și la Sinaia On Top of the World, unde s-a clasat pe locul 22, din 52 de participanți la categoria sa.

A fost foarte greu, am urcat și iar am urcat. Nu se mai termina, mi-a spus el.

Se ține bine CEO-ul Vodafone, nu?

4 thoughts on “Inaki Berroeta e foarte bun”
  1. Categoric banul nu conteaza. Sunt mult mai multe motivatii in viata pentru a face sport. O aberatie de comentariu precum si cel ce l-a scris.

2. Normal că se ține bine, e CEO, are bani și timp de investit în propria-i sănătate. Pun pariu că are cel mai scump abonament la World Class.