Razvan Juganaru - Maratonul Vinului - locul 1Foto: De Colo Colo

Răzvan Jugănaru (Dinamo BikeXpert Racing Team) a câștigat Maratonul Vinului, traseul lung (54 km), după  02:06:24. Colegul său, Alexandru Stancu, a venit după el la o secundă, iar Ciprian Comișan s-a clasat pe locul 3, după 02:06:59.

Tura de 36 km a fost câștigată de către Alexandru Grozea (01:28:59), iar pe locurile doi și trei au venit Alexandru-Danuț Grozea și Ovidiu Butnaru, după  01:29:28, respectiv  01:30:19.

Mihai Cristian Dan a câștigat locul 1 pentru tura de 18 km, iar pe locurile doi și trei au venit Ionuț Andrei Andrei și Pintea Vlad Valentin.

A existat și un traseu de 4 km, pentru copii, care a fost câștigat de către Victor Brînză. Pe locul doi a venit Mihai Brînză, iar pe trei Mihai Constantinescu.