Semimaraton Gerar, unul dintre cele mai populare concursuri de alergare de la noi, a fost câştigat de către echipa Ultra Runners, care a scos un timp de 1h:19m22s. Echipa câştigătoare, formată din Daniel Alexandru, Radu C. Milea şi Florin Szomyu, a avut un avans de peste un minut faţă de echipa care s-a clasat pe locul 2, UltraDT, formată din Robert Hajnal, Alexandru Itu şi Adrian Iordache), care a încheiat în 1:20:28.

Semimaraton Gerar 2015 - echipa castigatoare
Ultra Runners. Florin Szomyu (stânga), Radu C. Milea (mijloc) şi Daniel Alexandru
Semimaraton Gerar - locul 1

Semimaraton Gerar - Echipa UltraDT
Echipa UltraDT

Pe locul trei a venit echipa Ro Club Maraton-City Grill, formată din Victor Vlad, Emanuel Trandafir şi Adrian Bostan, care a scos 1:20:46.

Rezultatele complete la Semimaraton Gerar, echipe masculin

La categoria feminin au participat opt echipe, iar câştigătoarea a fost X-TREME team, cu timpul 1:43:12. Echipa premiantă a fost formată din Ionela Muscalu, Dana Petrescu
şi Nicoleta Ciortan.

Pe locurile doi şi trei au venit The Powerpuff Girls, compusă din Ioana Molnar, Adela Săraru şi Roxana Vatrici (1:58:56), respectiv Flori de Colţ, compusă din Roxana Ghilt, Irina Dumitraşcu şi Zelma Ivan (2:02:37).

La categoria echipe mixt, LSD Run (Daniel Stroescu, Ana Rodean, Ştefan Dan) au câştigat detaşat, cu 1:25:01, iar pe locurile următoare au venit Walmark (1:33:58) şi INVICTUS (1:36:47). Walmark a însemnat Nicolae Gheorghe, Dan Pavel Ene şi
Alina Petrescu, iar INVICTUS Antonia Mariş, Minel Chescu şi Alexandru Dumitrescu.