Semimaraton Gerar, unul dintre cele mai populare concursuri de alergare de la noi, a fost câştigat de către echipa Ultra Runners, care a scos un timp de 1h:19m22s. Echipa câştigătoare, formată din Daniel Alexandru, Radu C. Milea şi Florin Szomyu, a avut un avans de peste un minut faţă de echipa care s-a clasat pe locul 2, UltraDT, formată din Robert Hajnal, Alexandru Itu şi Adrian Iordache), care a încheiat în 1:20:28.

Semimaraton Gerar 2015 - echipa castigatoare
Ultra Runners. Florin Szomyu (stânga), Radu C. Milea (mijloc) şi Daniel Alexandru
Semimaraton Gerar - locul 1

Semimaraton Gerar - Echipa UltraDT
Echipa UltraDT

Pe locul trei a venit echipa Ro Club Maraton-City Grill, formată din Victor Vlad, Emanuel Trandafir şi Adrian Bostan, care a scos 1:20:46.

Rezultatele complete la Semimaraton Gerar, echipe masculin

La categoria feminin au participat opt echipe, iar câştigătoarea a fost X-TREME team, cu timpul 1:43:12. Echipa premiantă a fost formată din Ionela Muscalu, Dana Petrescu
şi Nicoleta Ciortan.

PUBLICITATE
Fă-ți cumpărăturile pe FashionDays.ro și Biciclistul.ro primește un comision la fiecare achiziție.

Pe locurile doi şi trei au venit The Powerpuff Girls, compusă din Ioana Molnar, Adela Săraru şi Roxana Vatrici (1:58:56), respectiv Flori de Colţ, compusă din Roxana Ghilt, Irina Dumitraşcu şi Zelma Ivan (2:02:37).

La categoria echipe mixt, LSD Run (Daniel Stroescu, Ana Rodean, Ştefan Dan) au câştigat detaşat, cu 1:25:01, iar pe locurile următoare au venit Walmark (1:33:58) şi INVICTUS (1:36:47). Walmark a însemnat Nicolae Gheorghe, Dan Pavel Ene şi
Alina Petrescu, iar INVICTUS Antonia Mariş, Minel Chescu şi Alexandru Dumitrescu.