Am avut dreptate. La Beijing plouase şi traseul de bicicletă a fost foarte dificil. Ăsta-i şi motivul pentru timpul scos de Sorin Boriceanu, care deşi s-a clasat la categoria sa pe un meritoriu loc 10 în această finală, l-a bătut pe câştigător şi la înot şi la alergare.

La categoria PRO fraţii Brownlee au făcut iarăşi legea.

Alistair Brownlee a fost într-o formă extraordinară în acest sezon şi nu este de mirare că a câştigat campionatul mondial de triatlon 2011.

[nggallery id=152]

Fratele său mai mic, Jonathan Brownlee s-a clasat pe locul 2 în cadrul Dextro Energy Triathlon ITU World Championship Series.