Alex Ion (Unstoppable Sport Club) a cucerit al treilea titlul de campion național la triatlon olimpic, după ce a reușit să treacă primul linia de finish de la competiția Triatlon Proactivi, ce a avut loc astăzi la Arad.

Locul 2 i-a revenit lui Alex Toma (Unstoppable Sport Club), iar locul 3 lui Mihai Chindriș, sportiv născut în anul 1997.

Locul 4 a fost adjudecat de către Beres Hunor (Unstoppable Sport Club), iar locul 5 de către George Murar (Seven Sport Club).

Alex Ion (mijloc), Alex Toma (stânga), Beres Hunor (dreapta)

Aproximativ 200 de sportivi au fost înscriși la concursul Triatlon Proactivi, care a avut două trasee: sprint și olimpic.

La fete a câștigat Ștefania Ion (Steaua), iar pe locul 2 s-a clasat Mirela Popescu (Unstoppable Sport Club), urmată de Daniela Torok.

Ștefania Ion (mijloc), Daniela Torok (stânga), Mirela Popescu (dreapta)