Filip Grigorescu - Maratonul Dunarii 2019 - Riders Club

Filip Grigorescu (44 ani) a câștigat Maratonul Dunării, ultimul concurs de mountain bike din calendarul Riders Club pentru 2019, care a avut loc duminică, 3 noiembrie, în localitatea Prundu, județul Giurgiu.

Filip Grigorescu a parcurs cei 42 km, cu diferență de nivel de aproximativ 250 de metri, în 01:34:43.

Constănțeanul a fost cel mai bun dintre cei 390 de rideri care au trecut linia de finish la traseul de 42 km. Locul 2 a fost ocupat de către Lucian Cristian Ion 1:34:45, iar locul 3 de către Robu Ștefan 1:35:25.

”Ultima cursă și victoria sezonului”, a scris Filip Grigorescu pe contul său de Instagram.

Filip Grigorescu face parte din echipa Giant Team România din noiembrie 2013. El a mai câșgiat anul acesta și Ziua B, competiție care face parte tot din calendarul Riders Club.